Адреса: 73026, м. Херсон, пров. Пугачова, 5
Графік роботи: Пн-Пт 9.00-18.00,
перерва з 13.00 до 14.00
Тел: +38 (050) 927 2597
+38 (050) 393 3456
+38 (067) 297 0587
Факс: (0552) 456-444
E-mail: office@xesko.com.ua
Новини Європейський тиждень сталої енергії в Миколаєві
02.06.2019 16:30

Європейський тиждень сталої енергії в Миколаєві

      Місто Херсон, як підписанта «Угоди мерів», на цьому заході представляла Лариса Леонова, директор Комунального підприємства «Херсонська енергсервісна компанія.

      Європейський тиждень сталої енергетики – це ініціатива ЄС, започаткована у 2006 році. Відтоді щороку наприкінці червня по всій Європі проходять заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності та збільшення використання відновлюваної енергії. Україна вперше долучилася до проведення Європейського тижня сталої енергетики у 2010 році.

      Відкрили Європейський тиждень сталої енергії миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленаертс, керівник відділу програм допомоги "Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля" Представництва ЄС в Україні Йоханнес Баур.

      На Соборній площі в цей день почала роботу виставка-форум енергоефективного обладнання - “PRO ефективність 3.0 відкриття якої було об'єднано з церемонією відкриття 10 Європейського тижня сталої енергії – 2019. Відбулися заходи для жителів і гостей міста: нагородження переможців студентського конкурсу на кращий арт-об’єкт з відходів, велопробіг, фотозона, заходи для дітей . А  коли стемніло, прямо на Соборній площі в кінотеатрі під відкритим небом показували короткометражні фільми про досягнення сучасної енергетики.

      «Головне завдання Тижня цього року – висвітлити найсерйозніші проблеми на Землі: глобальне потепління, захист довкілля, надмірне використання ресурсів.  Тому цього року тема Тижня – «Роль громадянина у формуванні сталогомайбутнього: енергоефективність,  поновлюванаенергія й управління відходами», − наголосив Йоганнес Баур, представник ЄС.


       

      Після урочистої церемонії відкриття виставки розпочався лекторій з енергоефективності. У лекторії виставки відбулася панельна дискусія «Роль ОСББ у сталому розвитку міста: практика і перспективи». Треба зазначити, що м. Херсон в  напрямку  щодо роботи з ОСББ досягло вагомих успіхів в порівнянні з сусідами :  соціальна ініціатива сталого розвитку «Визнач серію будинку-зроби крок до енергоефективності» яка має на меті систематизацію житлового фонду по будівельним серіям з метою створення інвестиційної програми, два роки поспіль визнається Міністерством регіонального розвитку однією з найкращих практик України. Саме Комунальне підприємство «Херсонська енергосервісна компанія» є ініціатором та координатором цієї ініціативи.


      Параллельно відбулась панельна дискусія в рамках Муніципальної платформи «Енергетична і кліматична трансформація»: як сформувати інтегровану систему управління відходами на локальному рівні, модератор Оксана Кисіль «Угода мерів – Схід» (CoM – East) .

      Лариса Леонова , як представниця м. Херсона прийняла активну участь у обох панельних дискусіях, добре що майданчики знаходились поруч.

      У межах заходу також відбулася церемонія привітання  нових учасників Муніципальної платформи з енергетичної та кліматичної трансформації, яка є ініціативою проекту ЄС «Угода мерів – Схід».
      Платформа – це новий формат об’єднання мерів, органів державного управління, приватних інвесторів, проектів технічної допомоги, міжнародних організацій і бізнеса для обговорення проблем і принципів впровадження сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату.

      Хочеться відзначити чудову і злагоджену роботу організаторів заходу: Миколаївської міської ради,  Департамента енергетики  та  Центра енергоефективності.

      Комунальне підприємство  «Херсонська енергосервісна компанія»   вітає  своїх сусідів-миколаївців з вдалим та змістовним  проведенням статусного заходу: 10-го Європейського тижня сталої енергії в Україні!

      Приємно, що наших сусідів- місто Миколаїв Євросоюз вибрав місцем проведення для  , Департаментом енергетики міської ради була проведена велика організаційна робота

     

Календар новин
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930