Адреса: 73026, м. Херсон, пров. Пугачова, 5
Графік роботи: Пн-Пт 9.00-18.00,
перерва з 13.00 до 14.00
Тел: +38 (050) 927 2597
+38 (050) 393 3456
+38 (067) 297 0587
Факс: (0552) 456-444
E-mail: office@xesko.com.ua
Новини Директор КП «ХЕСКО» представила напрацювання підприємства на заключній зустрічі енергоаудиторів за проектом «Перші ластівки»
03.05.2019 11:06

Директор КП «ХЕСКО» представила напрацювання підприємства на заключній зустрічі енергоаудиторів за проектом «Перші ластівки»

В Києві відбувся семінар для енергоаудиторів в рамках проекту «Перші ластівки» - проекту з комплексного впровадження енергоефективних заходів та термомодернізації житлового сектору в Україні.

Проект реалізує Фонд енергоефективності в партнерстві з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН) .

Учасниками проекту є 15 ОСББ з усієї України, що відрізняються за технічними показниками, площею та кількістю співвласників. Реалізація проекту дозволить протестувати процедури Програми термомодернізації Фонду для різних учасників, проаналізувати підходи до енергоаудиту та врахуванням регіональних особливостей. Протягом усіх етапів реалізації, експерти IFC та GIZ надаватимуть супровід ОСББ.

Нагадаємо, місто Херсон також бере участь у програмі тестування процедур Фонду енергоефективності. Нещодавно директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова презентувала результати енергоаудиту будівлі ОСББ «Садова, 9». Цей енергоаудит проводився в рамках участі ОСББ «Садова, 9» у програмі «Перші ластівки», під час якої будуть тестуватися процедури Фонду енергоефективності, який цього року розпочав повноцінну роботу. Це ОСББ, розташоване у Корабельному районі міста Херсона, отримає з Фонду фінансування на впровадження комплексних енергоефективних заходів: утеплення фасаду, підвалу і горища, заміну системи опалення і встановлення індивідуального теплового пункту. Результатом має стати суттєва економія грошей, які мешканці будинку витрачають на оплату послуг ЖКГ, зокрема – на опалення. Також люди житимуть у більш комфортних умовах.

За словами Лариси Леонової, під час семінару учасники розповіли про досвід проведення енергоаудиту на об’єктах ОСББ, що входять до проекту «Перші ластівки». Зокрема йшлося про особливості обстеження будівель, збір даних під час проведення аудиту, експертні висновки та інше.

«Щодо ОСББ «Садова, 9», як і очікувалося, поки що результат – невтішний: будинок має клас енергоефективності G, тобто щорічно сумарно споживає енергоресурсів – понад 150 кВт.год/кв.м. Це, звісно, забагато. Це – проблема, яку потрібно терміново вирішувати», - сказала Лариса Леонова під час свого виступу.

Також було проаналізовано поточну роботу фахівців з енергоаудиту.

Семінар покликаний допомогти Фонду та енергоаудиторам, які будуть в подальшому надавати послуги ОСББ, обмінятися досвідом для вдосконалення окремих процедур.

Так аудитори стикнулися з тим, що в будинках встановлено різні за ефективністю системи опалення, водо- та газопостачання, а також електричні прилади: всі вони потребують окремих методів для оцінки для збору даних. Учасники заходу обговорили методи збору та оцінки даних, тож енергоаудитори зможуть продовжити роботу більш ефективно.

Крім того, учасники семінару обговорили документальні робочі форми та презентацію даних по співпраці з ОСББ.

Наступними кроками впровадження програми «Перші ластівки» стануть розробка проектної документації та її експертиза, після яких розпочнуться заходи з термореновації будинків.

Фонд енергоефективності — єдина в Україні державна установа, створена Урядом України відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель.

Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Календар новин
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930