Адреса: 73026, м. Херсон, пров. Пугачова, 5
Графік роботи: Пн-Пт 9.00-18.00,
перерва з 13.00 до 14.00
Тел: +38 (050) 927 2597
+38 (050) 393 3456
+38 (067) 297 0587
Факс: (0552) 456-444
E-mail: office@xesko.com.ua
Новини Директор КП «ХЕСКО» презентувала принципово нову форму співробітництва ОСББ з Фондом енергоефективності
23.05.2019 15:49

Директор КП «ХЕСКО» презентувала принципово нову форму співробітництва ОСББ з Фондом енергоефективності

Концепцію кластерної моделі співробітництва ОСББ з Фондом енергоефективності через органи самоорганізації населення (ОСН) представили директор комунального підприємства «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО») Лариса Леонова під час семінару «На шляху до енергозберігаючої комплексної санації багатоквартирних будинків», проведеного в Києві для учасників проекту «Німецько-Українські енергоефективні будинки».

Семінар проходив у рамках програми «Перші ластівки» Фонду енергоефективності України.

Головною темою цього семінару стало обговорення питань фінансування, зокрема, було розглянуто програму «Перші ластівки» Фонду енергоефективності України, головна мета якої полягає в наданні громадянам фінансової та технічної підтримки для реалізації комплексних енергоефективних заходів.

На семінарі обговорили досвід учасників програми «Перші ластівки»: проведення енергоаудитів, проведення зборів з власниками та мешканцями будинків та інші питання. Такою були проведені індивідуальні зустрічі та обговорення нагальних питань учасників проекту, а також подальших кроків в реалізації цілей проекту.

Зокрема Лариса Леонова розповіла про участь херсонського ОСББ «Садова, 9» у програмі «Перші ластівки».

Нагадаємо, нещодавно директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова презентувала результати енергоаудиту будівлі ОСББ «Садова, 9». Цей енергоаудит проводився в рамках участі ОСББ «Садова, 9» у програмі «Перші ластівки», під час якої будуть тестуватися процедури Фонду енергоефективності, який цього року розпочав повноцінну роботу. Це ОСББ, розташоване у Корабельному районі міста Херсона, отримає з Фонду фінансування на впровадження комплексних енергоефективних заходів: утеплення фасаду, підвалу і горища, заміну системи опалення і встановлення індивідуального теплового пункту. Результатом має стати суттєва економія грошей, які мешканці будинку витрачають на оплату послуг ЖКГ, зокрема – на опалення. Також люди житимуть у більш комфортних умовах.

Лариса Леонова у своєму виступі зазначила, що після завершення тестування процедур Фонду енергоефективності його проекти будуть фінансуватися тільки Фондом без участі інших партнерів. Тобто лише у 50-відсотковому обсязі. Ще 50 % - внесок ОСББ на умовах співфінансування.  

«Переважна більшість ОСББ, - сказала Лариса Леонова, - не зможуть своїми коштами забезпечити 50-відсоткове фінансування комплексного вирішення питання енергоефективності своїх будинків. Бо йдеться про чималі кошти. Цю проблему може вирішити запровадження кластерної моделі співробітництва ОСББ з Фондом енергоефективності через створення на території мікрорайонів, кварталів, вулиць органів самоорганізації населення (ОСН, - авт.), які допомагатимуть ОСББ у пошуку джерел співфінансування проектів з термомодернізації житлових будинків. ОСББ, які входитимуть до складу ОСН, зможуть за домовленістю акумулювати кошти. Також ОСН – це представництво ОСББ щодо внесення пропозицій та проектів міського бюджету та відповідних місцевих програм».

Як зазначила Лариса Леонова, ОСН – це структура, де найефективніше діє пряма демократія і дуже добре працює контроль «знизу»: рядові громадяни мають ефективний інструментарій для впливу на керівні органи. У тому числі і стосовно розподілу коштів.

«А це, - резюмувала Лариса Леонова, – гарантія того, що бюджетні кошти і кошти донорських організацій будуть витрачатися без зловживань. ОСН і ОСББ – площадки, де формуватиметься реальна пряма демократія, а люди будуть змінювати свою свідомість, вчитися з користю для себе використовувати її переваги. В таких умовах формуватимуться нові лідери думок, які згодом зможуть працювати в органах влади. Тобто з’явиться нове покоління, виховане на суто демократичних цінностях».

Календар новин
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930