Адреса: 73026, м. Херсон, пров. Пугачова, 5
Графік роботи: Пн-Пт 9.00-18.00,
перерва з 13.00 до 14.00
Тел: +38 (050) 927 2597
+38 (050) 393 3456
+38 (067) 297 0587
Факс: (0552) 456-444
E-mail: office@xesko.com.ua
Новини «Херсон – місто, яке набуває унікального досвіду», - директор КП «ХЕСКО»
22.04.2019 12:09

«Херсон – місто, яке набуває унікального досвіду», - директор КП «ХЕСКО»

У разі налагодження стабільної співпраці з Фондом енергоефективності місто Херсон має можливість отримати мільйони гривень на енергоощадні заходи у житловому секторі.

Про це директор комунального підприємства «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО») Лариса Леонова розповіла у своєму виступі під час наради голів ОСББ Корабельного району обласного центру.

Лариса Леонова розповіла головам ОСББ про підсумки енергоаудиту, який КП «ХЕСКО» проводило для ОСББ «Садова, 9», яке бере участь у програмі тестування процедур Фонду енергоефективності «Перші ластівки».

Директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова презентувала результати енергоаудиту будівлі ОСББ «Садова, 9». Цей енергоаудит проводився в рамках участі ОСББ «Садова, 9» у програмі «Перші ластівки», під час якої будуть тестуватися процедури Фонду енергоефективності.

Це ОСББ, розташоване у Корабельному районі міста Херсона, отримає з Фонду фінансування на впровадження комплексних енергоефективних заходів: утеплення фасаду, підвалу і горища, заміну системи опалення і встановлення індивідуального теплового пункту. Результатом має стати суттєва економія грошей, які мешканці будинку витрачають на оплату послуг ЖКГ, зокрема – на опалення. Також люди житимуть у більш комфортних умовах.

«Як і очікувалося, поки що результат – невтішний: будинок має клас енергоефективності G, тобто щорічно сумарно споживає енергоресурсів – понад 150 кВт.год/кв.м. Це, звісно, забагато. Це – проблема, яку потрібно терміново вирішувати», - сказала Лариса Леонова.

Лариса Леонова зазначила, що Херсон і зокрема «Садова, 9» потрапили у цей проект, можна сказати, дивом.

«Спочатку, - каже Лариса Леонова, - у людей, які в столиці відбирали ОСББ для участі у проекті, був намір включити у нього ОСББ «Енергетик» (вул.. Перекопська, 197 «А»), для якого наше підприємство у 2017-2018 роках в рамках проекту «Німецько-українські енергоефективні будинки» робило проект повної термореновації. Але це ОСББ відмовилося від участі у програмі Фонду енергоефективності. І ми запропонували «Садову, 9», бо це об’єднання має повний пакет документів, необхідних для участі у проекті, і систематично працює у напрямку енергоефективності».

Тобто херсонське ОСББ стане одним з носіїв унікального досвіду.

Участь Херсона у цьому проекті – визнання нашого міста як одного з лідерів в Україні у впровадженні енергоефективних рішень у житловому секторі. А також визнання того, що херсонський рух ОСББ – один з найактивніших серед обласних центрів: з 1100 багатоквартирних будинків близько 800 – вже у складі ОСББ.


У заході також взяли участь представники комунального предприємства "Херсонтеплоенерго".


Фонд енергоефективності — єдина в Україні державна установа, створена Урядом України відповідно до Закону України “Про Фонд енергоефективності” з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.


Депутат Херсонської міськради Руслан Рубан розповів головам ОСББ про програму "Теплі кредити".


Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель.

Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.


Протягом усього заходу тривала активна дискусія.


Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Календар новин
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031