Адреса: 73026, м. Херсон, пров. Пугачова, 5
Графік роботи: Пн-Пт 9.00-18.00,
перерва з 13.00 до 14.00
Тел: +38 (050) 927 2597
+38 (050) 393 3456
+38 (067) 297 0587
Факс: (0552) 456-444
E-mail: office@xesko.com.ua
Новини За участю КП «ХЕСКО» у Херсоні розпочали роботу, яка матиме величезне значення для усієї країни
29.03.2019 08:27

За участю КП «ХЕСКО» у Херсоні розпочали роботу, яка матиме величезне значення для усієї країни

Директор комунального підприємства «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО») Лариса Леонова на сборах ОСББ «Садова, 9», які відбулися у Херсонській бібліотеці-філії №3, презентувала для мешканців будинку та інших присутніх результати енергоаудиту цього будинку, зробленого за допомогою фахівців підприємства.

«Як і очікувалося, поки що результат – невтішний: будинок має клас енергоефективності G, тобто щорічно сумарно споживає енергоресурсів – понад 150 кВт.год/кв.м. Це, звісно, забагато. Це – проблема, яку потрібно терміново вирішувати», - сказала Лариса Леонова.

І рішення є!  

Цей енергоаудит проводився в рамках участі ОСББ «Садова, 9» у програмі «Перші ластівки», під час якої будуть тестуватися процедури Фонду енергоефективності, який цього року розпочав повноцінну роботу.

Варто зазначити, що Херсон і зокрема «Садова, 9» потрапили у цей проект, можна сказати, дивом.

«Спочатку, - каже Лариса Леонова, - у людей, які в столиці відбирали ОСББ для участі у проекті, був намір включити у нього ОСББ «Енергетик» (вул.. Перекопська, 197 «А»), для якого наше підприємство у 2017-2018 роках в рамках проекту «Німецько-українські енергоефективні будинки» робило проект повної термореновації. Але це ОСББ відмовилося від участі у програмі Фонду енергоефективності. І ми запропонували «Садову, 9», бо це обёєднання має повний пакет документів, необхідних для участі у проекті, і систематично працює у напрямку енергоефективності».

Це ОСББ, розташоване у Корабельному районі міста Херсона, отримає з Фонду фінансування на впровадження комплексних енергоефективних заходів: утеплення фасаду, підвалу і горища, заміну системи опалення і встановлення індивідуального теплового пункту. Результатом має стати суттєва економія грошей, які мешканці будинку витрачають на оплату послуг ЖКГ, зокрема – на опалення. Також люди житимуть у більш комфортних умовах.

Участь Херсона у цьому проекті – визнання нашого міста як одного з лідерів в Україні у впровадженні енергоефективних рішень у житловому секторі. А також визнання того, що херсонський рух ОСББ – один з найактивніших серед обласних центрів: з 1100 багатоквартирних будинків близько 800 – вже у складі ОСББ. 

Збори ОСББ «Садова, 9» відвідав Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко. Виступаючи перед присутніми він сказав, що участь цього ОСББ у програмі тестування процедур Фонду енергоефективності – великий успіх Херсону, який дуже сприяє зміцненню позитивного іміджу міста.

«Я вірю в вас. Вірю в те, що цей проект буде успішним, що досвід співпраці Херсона з Фондом енергоефективності вивчатимуть фахівці з інших міст, і цей досвід буде дуже цінним і корисним. Ця робота має величезне значення для усієї країни, бо енергоефективність – один з пріоритетів у роботі міської влади і один з пріоритетів для державної влади. Тому такий досвід буде узагальнюватися і використовуватися іншими містами. Я гарантую вам повну підтримку з боку міської влади, бо цей проект – значні інвестиції у інфраструктуру нашого міста. І ми дуже зацікавлені у плідному продовженні співпраці з Фондом енергоефеквності», - сказав Володимир Миколаєнко.

Під час презентації результатів енергоаудиту Лариса Леонова зазначила, що встановлено: понад 60-ти відсотків енергоресурсів будинок споживає на опалення. Тому основні заходи щодо енергоефективності будуть стосуватися саме цієї системи. І результатом цих заходів має стати понад 60-відсоткове зменшення споживання ресурсів і витрат коштів на опалення, яке, як загальновідомо, є найдорожчою з житлово-комунальних послуг. Звісно, це буде зроблено завдяки впровадженню сучасних енергоефективноих рішень і не в збиток комфорту мешканців.

«Після встановлення індивідуального теплового пункту з погодним регулюванням і гідравлічного балансування системи опалення, утеплення підвалу і горища мешканці будинку не будуть, як кажуть у народі, опалювати вулицю, живучі у теплі дні з цілодобово відкритими фіранками. Також буде вирішена проблема разбалансування системи опалення, внаслідок якої частина мешканців будинку живе у комфортних температурних умовах, а у частині квартир прохолодно. Але люди сплачують за опалення однаково, і повинні жити усі в комфортних умовах», - розповіла Лариса Леонова.

Директор Херсонської філії «Укргазбанку» Михайло Гінкул розповів учасника зборів про механізм фінансування проекту.   

Лілія Мартинова – експерту проекту «Енергоефективність в Україні» Міжнародної фінансової корпорації (International Finance Corporation (IFC)) – у своєму виступі зазначила, що співробітництво ОСББ «Садова, 9» з Фондом енергоефективності – дуже цінний досвід не тільки у плані впровадження у Херсоні прогресивних енергоефективних рішень, а й у плані співробітництва з міжнародними донорськими організаціями і ще це – дуже цікавий досвід реалізації проекту на умовах співфіннсування.

 У рамках проекту в будинку будуть проведені заходи з енергоефективності на загальну суму – 4,57 млн. грн.., з яких 90 % - фінансування від Фонду енергоефективності,  «Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» і від органів місцевого самоврядування. А 10 % - кошти мешканців будинку.

Наприкінці зборів директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова звернулася до мешканців будинку зі словами подяки. За розуміння, підтримку і командний дух.

«Вірю, що разом ми подолаємо усі перешкоди і змінимо наше життя на краще», - сказала вона.

Календар новин
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728