Адреса: 73026, м. Херсон, пров. Пугачова, 5
Графік роботи: Пн-Пт 9.00-18.00,
перерва з 13.00 до 14.00
Тел: +38 (050) 927 2597
+38 (050) 393 3456
+38 (067) 297 0587
Факс: (0552) 456-444
E-mail: office@xesko.com.ua
Новини КП «ХЕСКО» готове допомогти херсонським ОТГ запобігти серйозних проблем
18.12.2018 09:24

КП «ХЕСКО» готове допомогти херсонським ОТГ запобігти серйозних проблем

З 2019 року об’єднані територіальні громади (ОТГ) та інші території як у Херсонській області, так і по Україні загалом, не зможуть претендувати на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) і на кошти від серйозних донорських організацій, які фінансують проекти регіонального розвитку, без ґрунтовно розробленої проектно-кошторисної документації та без повноцінних експертних висновків і аудитів.

І однією з найважливіших складових при підготовці до співробітництва з ДФРР та донорськими організаціями з 2019 року буде Енергетичний сертифікат.

Про це говорилося під час круглого столу «Проблемні питання підготовки проектів регіонального розвитку», який проходив у Херсонському Центрі розвитку місцевого самоврядування. У цьому заході взяли участь керівники і представники керівництва ОТГ, сільських населених пунктів Херсонщини.  

Як зазначила у своєму виступі Олександра Фадєєва, радник з регіонального розвитку Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування, з 2019 року починається новий етап у співробітництві територій з ДФРР і донорськими організаціями, які фінансують проекти регіонального розвитку. Отримати кошти зможуть лише ті території, які підготують повноцінні проекти комплексних рішень тих чи інших своїх проблем. І проекти ці будуть підкріплені експертними висновками і аудитом. Ті ж, хто сподівається, як і раніше отримувати кошти на «латання дірок», будуть розчаровані: так звані «точкові» проекти вже не фінансуватимуться.    

Серед спікерів, які виступили на круглому столі, була і директор комунального підприємства «Херсонська енергосервісна компанія» (КП ХЕСКО) Лариса Леонова.

Вона зазначила, що 22 червня 2018 року введено в дію Закон України «Про енергетичну ефективність будівель» і розповіла про порядок отримання сертифікатів енергоефективності.

За словами Лариси Леонової, згідно із ст. 7 цього закону, сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для:

1) об’єктів будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту), що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, що визначаються відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності";

2) будівель державної власності з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни і у всіх приміщеннях яких розташовані органи державної влади;

3) будівель з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, у всіх приміщеннях яких розташовані органи місцевого самоврядування (у разі здійснення ними термомодернізації таких будівель);

4) будівель, в яких здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка та яка має наслідком досягнення класу енергетичної ефективності будівлі не нижче мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівлі.

«Сертифікація енергетичної ефективності об’єктів будівництва, - розповіла Лариса Леонова, - здійснюється на замовлення та за рахунок замовника. У разі укладення договорів купівлі-продажу, найму (оренди) будівлі, житлового або нежитлового приміщення будівлі продавець або наймодавець (орендодавець) на вимогу потенційного покупця або наймача (орендаря) має надати інформацію про енергетичний сертифікат будівлі (у разі якщо сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою та/або проведеною) або повідомити про відсутність такого сертифіката. Сертифікація енергетичної ефективності здійснюється енергоаудитором, який є незалежним, не має конфлікту інтересів та прямо чи опосередковано не заінтересований у результаті сертифікації. За результатами сертифікації енергетичної ефективності складається енергетичний сертифікат».

Лариса Леонова зазначила, що Енергетичний сертифікат є:

- складовою частиною проектної документації;

  складовою частиною будівельного паспорта об’єкта будівництва;

- строк його дії – до 10 років;

- він передається енергоаудиторами в електронній формі для внесення до бази даних сертифікатів протягом десяти робочих днів з дня їх складення;

- розміщується у доступному для ознайомлення громадян місці у будівлі, яку часто відвідують громадяни;

- нерозміщення у доступному для ознайомлення місці витягу з енергетичного сертифіката, тягне за собою накладання штрафу у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (Стаття 96-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Норми, оговорені у ст. 7 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» набувають чинності з 1 липня 2019 року.

Директор КП «ХЕСКО» розповіла керівника місцевих органів влади і самоврядування, як запобігти санкцій, які передбачені за відсутність Енергетичного сертифікату:  

«КП «Херсонська енергосервісна компанія» має фахівців з аудиту енергетичної ефективності будівель, які отримали кваліфікаційний атестат (перший в Херсонській області) та мають право на проведення сертифікації енергетичної ефективності».

Календар новин
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930